Model: DH-PFS3110-8ET-96
SKU:
Barcode:
Product code:
DH-PFS3110-8ET-96
Dimensions (LxWxH):
270×240×80 mm
Weight:
1.32 kg
Already bought: 0 pcs.
Viewed: 1852 times
Characteristics
Main technical characteristics
  • Ports (Uplink): 1x RJ45(10/100/10M); 1x SFP (100/1000M);
  • Ports (DownLink): 8x RJ45 (10/100M) with PoE
  • PoE pinout: 1, 2, 4, 5 (V+), 3, 6, 7, 8 (V-)
  • PoE power consumption: Port 1-2: ≤60W; Ports 3-8: ≤30W; Total: 96W
  • PoE protocols: IEEE802.3af (PoE), IEEE802.3at (PoE+), Hi-PoE
  • Max. Bandwidth: 7.6Gbps
  • Packet forwarding speed: 4.17Mpps
  • Buffer memory: 1 MB
  • MAC table size: 8K
  • Flow Control: Enabled by default
  • Power: DC 48V-57V
  • Operating temperature: 30°C-65°C
  • Humidity: 5%-95%
  • Lightning protection: General mode 6KV; Differential mode 4KV
  • Dimensions: 150x100x42 mm
  • Weight: 540 g
  • Quantity in box: 8 pcs
  • Package size (W x H x D): 270 x 240 x 80 mm
  • Gross weight: 1.32 kg
  • Warranty period: 24 months.
Dimensions and weight
Dimensions (LxWxH):
270×240×80 mm