Model: TPB-OL21-W
2-3 Weeks
SKU:
TPB-OL21-W
Brand:
Titanum
Barcode:
Product code:
TPB-OL21-W
Dimensions (LxWxH):
14×6.8×1.6 см
Weight:
0.22 кг
Already bought: 0 pcs.
Viewed: 1617 times
Specifications:
  • Input voltage: MicroUSB: DC5V/2A; Type-C: 5V/2A
  • Capacity: 10000mAh
  • Connector type: Micro USB, Type-C, 2USB
  • Output voltage: USB1 & USB2: DC5V/2.1A (Max)
  • Color: White, Black
  • Warranty period: 1 year
  • Materials: ABS
  • 12-month warranty
  • Weight: 220g
  • Dimensions: 140mm x 68mm x 16mm
Features:
  • Output voltage: has 2 USB outputs, each of which outputs 5V, 2.1A (max.), maximum output power 2.1A (max.)
  • Input voltage: 5V, 2A - for both Micro USB and Type-C inputs.
  • The package includes a 30cm Type-C cable for charging the device.
Package Contents:
  • Power Bank - 1pc
  • Cable - 1pc
  • Instruction manual - 1pc
  • Warranty card - 1pc
Reviews: 0
There are no reviews for this product.
Questions: 0
No questions about this product.
We recommend watching
Similar products
RuiLing Balancing Wires 10mm 4S with Clamps
RuiLing Balancing Wires 10mm with Clamps 4S
RuiLing Balancing Wires 10mm 4S with Clamps Description: The clamp for the balancing connector helps reduce the ri..
RuiLing Balancing Wires 10mm 5S with Clamps
RuiLing Balancing Wires 10mm with Clamps 5S
RuiLing Balancing Wires 10mm 5S with Clamps Description: The clamp for the balancing connector helps reduce the ri..
RuiLing Balancing Wires 10mm 6S with Clamps
RuiLing Balancing Wires 10mm with Clamps 6S
RuiLing Balancing Wires 10mm 6S with Clamps Description: The clamp for the balancing connector helps reduce the ri..
LED Digital Voltmeter DC 0-30V blue
LED Voltmeter 0-30V Blue
DC LED Digital Voltmeter 0-30V. Digital miniature DC voltmeter with a sign height of 9 mm is designed to measure the ..
LED Digital Voltmeter DC 0-30V green
LED Voltmeter 0-30V Green
Featured Articles
BMS protection
26/04/2023 3944
BMS protection
Charge balancer
Charge balancer
Battery structure A modern battery is a series-parallel connection of elements according to a certain scheme. For example, a lithium battery Li-Ion 12V 21Ah (3s7p) consists of 21 lithium cells asse..